Najväčšia výzva pre súčasných mladých ľudí je naučiť sa zodpovednosti.

Ondrej Gallo
Správca Nadácie pre deti Slovenska

„Mladí by sa mali učiť viac o tom, ako investovať do svojho biznisu, ako „rozbehnúť“ vlastné aktíva. Väčšina z nich robí tú chybu, že za zarobené peniaze si kúpia napríklad auto, namiesto aby ich investovali do niečoho, čo im zarobí ďalšie peniaze.“, skonštatoval 18 ročný Milan, účastník študentskej konferencie Poznaj svoje peniaze.

Študentská konferencia Poznaj svoje peniaze 2018 sa uskutočnila 14.-15. júna 2018 v Bratislave za účasti finalistov prác z týždňa Global Money Week 2018. Jej cieľom bola výmena skúseností, diskusia s odborníkmi zo Slovenskej sporiteľne a prezentácia praktických činov v oblasti financií jednotlivcov i kolektívov študentov vo veku 16-18 rokov.

Témy prác, prezentácií a projektov, ktoré študenti prezentovali boli rôznorodé, od osobných financií a rád, ako si ich optimalizovať, až po investovanie a kryptomeny. Študenti oceňovali najmä nesúťažnú formu-konferenciu, kde sa cítili slobodne a namiesto stresu zo súťaženia sa dokázali sústrediť na zdieľanie nápadov, inovatívnych riešení a diskusiu o tom, čo počuli.

Program Poznaj svoje peniaze od roku 2001 pomáha rozvíjať sociálno-finančnú gramotnosť detí a mladých ľudí od materských až po vysoké školy. Jeho súčasťou je aj vzdelávanie pedagógov a pracovníkov s deťmi a mladými ľuďmi, ktorí rozvíjajú finačnú gramotnosť na základných a stredných školách. Počas svojej existencie získal niekoľko ocenení na národnej i medzinárodnej úrovni a od roku 2013 bol zaradený medzi akreditované programy pod názvom Manažment osobných financií. Nadácia pre deti Slovenska v tomto programe doteraz spolupracovala s viac ako 1500 školami a do projektu bolo zapojených cca 37 000 detí.

Partnerom programu je Nadácia Slovenskej sporiteľne, Asociácia S. Kovalikovej – Vzdelávanie pre 21. storočie na Slovensku a Child & Youth Finance International.

Atmosféru podujatia dokumentujú videá a fotogaléria. Nech sa páči, nahliadnite a inšpirujte sa!